sendit_copy

Integracja WF-Maga z systemem SendIt

Program WF-Mag dla Windows został zintegrowany z systemem nadawania przesyłek poprzez system firmy SendIt. Umożliwia on wysłanie przesyłki przez jedną z trzech dostępnych firm kurierskich: DPD, UPS lub InPost.

Moduł w dużym stopniu automatyzuje proces nadawania przesyłek, ponadto umożliwia generowanie i drukowanie listów przewozowych co znacznie skraca czas wykonywanych zadań.

Opis rozwiązania

Moduł SendIt to aplikacja umożliwiająca wystawianie listów przewozowych oraz protokołów z poziomu aplikacji WF-Mag. Znacznie skraca on czas potrzebny na wystawienie listu oraz automatyzuję wykonywanie wszystkich czynności. Kolejną ważną funkcją jest możliwość wydruku lub zapisania na dysku ww. dokumentów.

sendit_uruchamianie

Moduł uruchamiamy z poziomu WF-Maga jako operacja dodatkowa wywołana z zamówienia, dokumentu magazynowego lub dokumentu handlowego.

sendit_zamowienia3

Po uruchomieniu moduł pobiera z WF-Maga dane nadawcy i odbiorcy . Następnie dla pobranych kodów pocztowych nadawcy i odbiorcy sprawdza w systemie SendIt dostępne usługi oraz pobiera możliwe nadawcze i odbiorcze paczkomaty InPost

Obsługa aplikacji ogranicza się do wybrania widocznych na załączonym zdjęciu opcji. W pierwszej kolejności należy określić kuriera, który będzie odpowiedzialny za dostarczenie przesyłki. Do wyboru mamy UPS, DPD oraz InPost. Następnie wybieramy spośród dostępnych usług. W zależności od operatora oraz adresy nadania oraz wysyłki są to: wystawienie faktury, ubezpieczenie przesyłki, ustawienie pobrania, zwrot dokumentów, odbiór oraz nadanie własne, doręczenie do rąk własnych, dostawa w 24h oraz dostawa do mieszkania prywatnego. Ponadto należy określić termin odbioru, gdzie do wyboru mamy: standardowo, rano, do południa lub w sobotę. Dodatkowo możemy dodać opis zawartości oraz komentarz do przesyłki. Moduł SendIt umożliwia ustawienie wysyłania powiadomień o statusie przesyłki dla odbiorcy oraz nadawcy poprzez sms’a i e-mail’a. Zdefiniowane w systemie powiadomienia to: o odbiorze przesyłki od nadawcy, o wydaniu przesyłki kurierowi / odbiorze w terminalu, o awizowaniu przesyłki, o doręczeniu przesyłki, o odmowie przyjęcia przesyłki. Aby nadać przesyłkę należy też wypełnić listę paczek. Po dodaniu każdego nowego elementu należy wpisać jego wagę, wysokość, długość, szerokość, wybrać czy jest to paczka czy przesyłka kopertowa oraz czy będzie to przesyłka niestandardowa. Dla przesyłek nadawanych kurierem InPost należy również wybrać paczkomaty: preferowany odbiorczy, nadawczy oraz opcjonalny odbiorczy, z czego wymagane są dwa pierwsze. Po wybraniu odpowiednich opcji możemy sprawdzić kosz przesyłki, wybierając przycisk „Wyceń”. W polu „Koszt” pojawi się cena wraz z kodem waluty.

sendit_ustawienia1

Po naciśnięciu na zakładkę „Ustawienia” pokaże nam się następujący widok. Mamy tutaj możliwość podejrzenia i ewentualnej modyfikacji danych adresowych firmy oraz odbiorcy. Jak widać, moduł pobiera z bazy WF-Maga następujące dane: nazwa firmy, ulica, kod pocztowy, miejscowość, kraj oraz osobę kontaktową. W zakładce ustawienia wybieramy również czy protokół oraz list przewozowy po nadaniu paczki i wygenerowaniu ma zostać wydrukowaniu i/lub zapisany na dysku. Ostatnią opcją do wybrania jest pole, w którym moduł ma zapisać w WF-Magu numer przesyłki wygenerowany przez SendIt. W zależności od wersji oprogramowanie i typu dokumentu, z którego wywoływany jest moduł są to: komentarz do zmiany statusu, informacje dodatkowe, uwagi, jedno z pól dodatkowych.

  Technologia:

  • Aplikacja okienkowa, napisana w języku C# wykorzystująca usługi sieciowe do wymiany danych. Oparta na technologii .NET Framework 4.0.
  • Istnieje możliwość rozbudowy, bądź zmodyfikowania aplikacji na potrzeby danej firmy.

Wymagania:

  • Podpisana umowa z firmą SendIt
  • Oprogramowanie WF-Mag od wersji 7.90x
  • Łącze internetowe
  • System operacyjny Windows

Korzyści:

  • Wyeliminowanie możliwości popełnienia błędów przy przepisywaniu adresów
  • Szybkie wystawianie przesyłek
  • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta
  • Drukowanie listów przewozowych oraz protokołów

Kontakt

eIMAG ul. Sycowska 49 60-003 Poznań.
telefon: 61 6785521; 669 167 819
email: biuro@eimag.pl

Zobacz jak do nas dojechać