e_moz_magento

Integrator Magento WF-Mag

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów opracowaliśmy rozwiązanie modułu integratora sklepu w systemie Magento z oprogramowaniem Asseco Wapro WF-Mag. Dzięki temu programowi w łatwy sposób przeniosą Państwo produkty ze sklepu do WF-Maga oraz wyślą stany magazynowe w odwrotnym kierunku. W dodatku moduł umożliwia pobieranie zamówień ze sklepu i wysyłanie statusów z WF-Maga.

Start

magento_start

Po włączeniu modułu wyświetli się powyższe okno, w którym wybieramy, które kategorie wielopoziomowe mają zostać przesłane do WF-Maga. Tutaj również ustawiamy domyślną firmę magazyn oraz przedrostek indeksu katalogowego. Po wybraniu „Wyślij zaznaczone kategorie do Maga” zostaną one przeniesione wraz z produktami. Następnie okno zostanie wyłączone.

Produkty

magento_produkty

Przy następnym uruchomieniu modułu zostanie wyświetlone powyższe okno. W zakładce „Kategorie/Artykuły” mamy możliwość pobrania nowych produktów do WF-Maga, aktualizowania (ceny, nazwy, wartości podatku vat) już istniejących oraz wysłania stanów magazynowych na sklep. Po każdej wykonanej operacji wyświetli się okienko informujące o skończonym zadaniu wyświetlające ile udało się wykonać, a przy ilu elementach wystąpiły błędy.

magento_messagebox

Przykład kartoteki artykułu ściągniętego ze sklepu:

magento_produkt_sklep

magento_produkt_wfmag

Zamówienia

magento_zamowienia

W zakładce zamówienia użytkownik może własnoręcznie uruchomić pobieranie najnowszych zamówień, których nie ma w bazie WF-Maga oraz mają status „New” w sklepie. Inną opcją znajdującą się w tym oknie jest wysyłanie statusów zamówień do sklepu.

Przykład zamówienia w WF-Magu ściągniętego ze sklepu

magento_zamowienie_dane_klienta_sklep

magento_zamowienie_pozycje_platnosc_sklep

magento_zamowienie_wfmag

Powiązania

magento_powiazania

Po własnoręcznym usunięciu pojedynczych produktów lub zamówień w WF-Magu może wystąpić problem przy pobieraniu nowych elementów. Aby tego uniknąć należy usunąć powiązanie wpisując zakładce „Powiązania” odpowiednio „Nr artykułu” lub „Nr zam. klienta” i wcisnąć dany przycisk.

Ustawienia statusów

magento_ustawienia_statusow

Aby wysyłać statusy zamówienia z WF-Maga do sklepu muszą one być ze sobą powiązane. Można to zrobić w zakładce „Ustawienia Statusów” przypisując każdemu statusowi z WF-Maga jeden z tych dostępnych w systemie Magento. Dodatkowo użytkownik ma możliwość dodania nowego statusu, jeżeli taki sam sam zdefiniował wcześniej w swoim sklepie.

Działanie w tle

magento_tray

Oprócz samodzielnego pobierania zamówienia, aktualizowania ich statusów oraz stanów magazynowych moduł może działać w tle okresowo sprawdzając czy może zaktualizować bazę w WF-Magu lub w sklepie klienta. Program można zminimalizować do zasobnika systemowego (tray'a) wybierając przycisk „Zminimalizuj do zasobnika systemowego”.

Technologia:

  • Aplikacja okienkowa, napisana w języku C# wykorzystująca API systemu Magento do wymiany danych. Oparta na technologii .NET Framework 4.0.
  • Istnieje możliwość rozbudowy, bądź zmodyfikowania aplikacji na potrzeby danej firmy.

Wymagania:

  • Sklep w systemie Magento
  • Oprogramowanie WF-Mag od wersji 7.90x
  • Łącze internetowe
  • System operacyjny Windows

Korzyści:

  • Automatyczne pobieranie produktów ze sklepu i zakładanie kartotek artykułów w WF-Magu
  • Przyspieszenie realizowania zamówień złożonych przez klientów sklepu
  • Automatyczne aktualizowanie stanów magazynowych artykułów w sklepie

Pomoc Magento

Oferujemy kompleksową pomoc przy wdrażaniu sklepów Magento. Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Kontakt

eIMAG ul. Zgoda 14/5 60-128 Poznań.
telefon: 61 6785521; 669 167 819
email: biuro@eimag.pl

Zobacz jak do nas dojechać