eAllegro - logo

Integracja programu WF-Mag z systemem Allegro

Aplikacja służy do integracji systemu sprzedażowo-magazynowego WAPRO WF-Mag dla Windows z platformą transakcyjną Allegro. Moduł w dużym stopniu automatyzuje proces wystawiania ofert, przekładając się na zwiększoną sprzedaż na dwóch platformach jednocześnie.

Opis rozwiązania

Moduł Allegro WF-MAG wspomaga sprzedaż w serwisie aukcyjnym Allegro. Aplikacja jest zintegrowana z oprogramowaniem WF-MAG, zwiększając jego funkcjonalność. Moduł Allegro łączy się za pomocą Internetu z serwisem Allegro i umożliwia bezpośrednie wystawianie na serwis aukcyjny przedmiotów znajdujących się na magazynie, ograniczając sprzedającemu wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności do minimum. Aplikacja dzięki pełnej współpracy z programem WF-MAG zapewnia sprawną, szybką i zautomatyzowaną obsługę a towary kupione na aukcjach serwisu Allegro znikają ze stanów magazynowych. Aplikacja umożliwia zarządzanie stanem magazynowym i dostępnością produktów. Wystawiając artykuły na aukcjach można zabezpieczyć się przed sytuacją, kiedy ktoś zakupi przedmiot na aukcji, a na magazynie okaże się, że tego przedmiotu nie ma, bo został sprzedany. W przypadku zakupienia przez jednego Klienta kilku przedmiotów osobno pochodzących z jednej aukcji program automatycznie zsumuje zamówienia w jedno. Program obsługuje również zdarzenia zapłaty za zakupione produkty przez PayU. W momencie wykrycia takiego zdarzenia, we wszystkich zamówieniach w WF-MAG dotyczących produktów, za które zapłacono odpowiednio zmienia się status oraz dodany jest komentarz o płatności. Moduł umożliwia zakładanie nieograniczonej ilości kont Allegro. Za pomocą modułu, w każdej chwili mamy możliwość bieżącej kontroli aukcji na serwisie Allegro.

allegro_wfmag_konfiguracja_produktow

Na powyższym rysunku użytkownik może wyszukać produkt z kartoteki artykułów WF-Maga. Został wprowadzony podział na firmę, magazyn a także dodatkowe filtry co usprawnia wybór produktu, który ma trafić na aukcję. Użytkownik może również wyszukać daną pozycję po nazwie, indeksie katalogowym lub kodzie kreskowym.

edycja_oferty_cd

W konfiguracji oferty użytkownik ustala wszystkie parametry przedmiotu wystawianego na aukcję: nazwę, kategorię, cenę, ilość, datę rozpoczęcia, czas trwania aukcji a także opcje dodatkowe oraz informacje na temat wysyłki i płatności.

edycja_oferty edycja_oferty_dodatkowe_parametry


Technologia

Aplikacja okienkowa, napisana w języku C++, wykorzystująca protokół soap webapi do komunikacji z systemem Allegro.

Wymagania:

  • Windows XP SP3/Windows Vista/Windows 7,
  • WF-MAG dla Windows od wersji 7.71.8,
  • konto w systemie Allegro.

Korzyści:

  • szybkie wystawianie aukcji bezpośrednio z poziomu aplikacji,
  • zarządzanie stanem magazynowym produktu – sprzedany produkt spowoduje zmniejszenie stanu na sklepie,
  • pełna wspópraca z programem WF-Mag,
  • zwiększona sprzedaż.

Kontakt

eIMAG ul. Sycowska 49 60-003 Poznań.
telefon: 61 6785521; 669 167 819
email: biuro@eimag.pl

Zobacz jak do nas dojechać